درباره وبلاگ


شهرمن؛بندرکنگ،استان هرمزگان

تنهاچیزی که فروغش به خاموشی
نمی گراید،دوستیهای پاک است.

هرکس به طریقی دل ما میشکند
بیگانه جدا،دوست جدا میشکند؛
بیگانه اگرمی شکندحرفی نیست
من درعجبم دوست چرا میشکند.

مدیر وبلاگ : برهان راشدی
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
بــرهان
شهر من،شهر زیبای تاریخی بندرکنگ
بنام خداوند بخشایشگر
میخواهم امروز درموردعدد19توضیحی بدم وانشاالله بعدا"راجت اعداد دیگه خواهم نوشت:عدد 19 در قرآن کریم فقط یک بار آمده و آن هم در آیه ی 30 سوره ی «مدثر» است. خداوند در تعدادی از آیات قبل و بعد این آیه در مورد وضع بعضی از سران شرک و سخن آنان در نفی و انکار قرآن مجید و رسالت پیامبر سخن می گوید و به مجازات آنان در قیامت اشاره می کند. خداوند در این آیات می فرماید:[26] به زودی او را به دوزخ آزار دهنده وارد می کنم [27] و چه چیز تو را آگاه کرد که دوزخ آزار دهنده چیست؟! [28] (دوزخی) که نه باقی می گذارد و نه رها می سازد [29] که (آن دوزخ) سوزاننده و تغییر دهنده ی پوست هاست [30] که نوزده (فرشته) برآن (گماشته) است [31] ما فرشتگان را نگهبانان دوزخ قرار دادیم، و عدد آنها (19) را تعیین كردیم تا:
(1) كافران را مضطرب كند.
(2) مسیحیان و یهودیان را متقاعد سازد (كه این كتابی است الهی).
(3) ایمان معتقدان را محكم نماید.
(4) هرگونه شكی را از دل مسیحیان و یهودیان و نیز مؤمنان بردارد.
(5) كسانی كه در قلبشان شك و تردید راه می دهند و نیز كافران را برملا سازد.
 آنها خواهند گفت: "منظور خدا از این مثال چه بود؟" خدا بدین ترتیب هر كه را بخواهد، گمراه می كند و هر كه را بخواهد، هدایت می نماید. هیچ كس جز او سربازان پروردگارت را نمی داند. این تذكری است برای مردم.آفریننده ذوالجلال و عظیم الشأن با آیه 31 سوره مدثر به ما یاد می دهد كه چرا عدد 19 را انتخاب كرده است. پنج دلیل زیر را بیان می فرماید :
الف) بی ایمانان را آشفته سازد.
ب) به خوبان یهود و نصارا اطمینان دهد كه قرآن آسمانی است.
ج) ایمان مومنان تقویت نماید.
د) تا هر گونه اثر شك و تردید را از دل مسلمانان و خوبان یهویت و مسیحیت بزداید.
ه) تا منافقین و كفار را كه سیستم اعدادی قرآن را قبول ندارند رسوا سازد.
آفریننده به ما می آموزد كه این نظم اعدادی قرآن تذكری به تمام جهانیان است (آیه 31 سوره مدثر)ویكی از معجزات عظیم قران است. (آیه 35) خصوصیات عدد 19 در قرآن کریم:
۱-این نظریه از اینجا شروع شد که اولین آیه ی قرآن کریم یعنی «بسم الله رحمن الرحیم» 19 حرف است.
۲-«بسم الله رحمن الرحیم» از 4 کلمه تشکیل شده است که تعداد تکرار این 4 کلمه در قرآن کریم یکی از مقسم های عدد 19 می باشد.
اسم 19 بار (19*1)
الله 2698 بار (19*14)
رحمن 57 بار (19*3)
رحیم 114 بار (19*6)
3- اولین آیاتی که بر پیامبر نازل شده است دارای 19 کلمه است:
«اقرا باسم ربک الذی خلق * خلق الانسان من علق * اقرا وربک الاکرم * الذی علم بالقلم * علم الانسان ما لم یعلم»

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


سه شنبه 10 بهمن 1391 :: نویسنده : برهان راشدی
نظرات ()
بنام خدا
عسل خون سازی مؤثر است.برطرف کننده یبوست و مسکنی است که برای کسانی که دیرخواب عسل زود جذب خون می شود.از ایجاد عفونت در معده و روده جلوگیری می نماید.عسل در می روند اثر بسیار خوبی می گذارد. برای دفع خستگی و فشردگی عضلات اثر خوبی دارد و برای کنترل انقباض عضلات سودمند است.عسل را اگر زن آبستن بخورد بچه اش دارای شبکه عصبی قوی خواهد گردید.عسل بر میزان کلسیم خون می افزاید.برای کسانی که دستگاه گوارشی ضعیفی دارند و نیاز به مصرف مواد قند دارند نافع است به خصوص در کسانی که به نفخ شکم دچارند ،چون ایجاد نفخ نمی کند توصیه می شود.عسل به علت این که زود وارد سوخت و ساز می شود می تواند به فوریت انرژی رسانده و ترمیم قوی کند .عسل برای کلیه ها زحمتی ایجاد نمی کند و در شب ادراری کودکان مؤثر است که قبل از خواب اندکی به آنها خورانده شود.عسل در رفع سرفه و سوختگی ها مؤثر است و در سالخوردگان نیروی قابل توجهی به وجود می آورد.عسل در تقویت قلب موثر است و در امراض ریوی کمک کننده ی خوبی است.در خونریزیها و حتی هموفیلی مؤثر است عسل آواز را صاف می کند به خصوص اگر با گلسیرین و آب لیمو ترش خورده شود و برای کسانی که می گویند هیچ وقت بدنمان گرم نمی شود مؤثر است.عسل در درمان زخم معده و اثنی عشر عامل مؤثری شناخته شده حتی بسیاری از پزشکان برای جلوگیری از ایجاد زخمها نامبرده خوردنش را مؤثر می دانند.وهمچنین قرآن نیز در مورد عسل چنین بیان نموده:«فِیهِ شِفَاءٌ لِلنَّاسِ».پیامبر اسلام(ص) فرمودند: «لم یستشف المریض بمثل شربة العسل»«هیچ مریضی، به مانند نوشیدن عسل شفاء پیدا نمی‌كند.»واژه‌ی «شفاء» در قرآن، درباره‌ی خوردنی‌ها به كار نرفته است، مگر برای عسل. و نام یك سوره‌ای از قرآن، اختصاص به نحل (= زنبور عسل) داده شده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


یکشنبه 1 بهمن 1391 :: نویسنده : برهان راشدی
نظرات ()


 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic